Registračné sídlo


Virtuálne registračné sídlo je vhodné pre začínajúcich podnikateľov, ako aj pre zahraničných podnikateľov, ktorý prichádzajú podnikať na naše územie. Legislatíva Slovenskej republiky umožňuje zriadenie okrem klasického sídla spoločnosti aj virtuálne sídlo.

Registračné sídlo firmy predstavuje službu, ktorá sa oplatí z dôvodu úspory nákladov ak využívate kancelárske priestory len zriedka, alebo ich nepotrebujete pre svoje podnikanie využívať vôbec.

Vyšehradská ulica Vienna Gate, Kopčianska Klincová Konventná

Registračné sídlo ponúkame obchodným spoločnostiam za veľmi výhodné ceny. S našimi službami získate lukratívnu adresu pre sídlo Vašej spoločnosti, príjem pošty, faxové služby, webové a emailové služby v prípade potreby Vám zabezpečíme aj prenájom zasadacích priestorov na našich adresách.

Registračné sídlo poskytujeme na týchto adresách v Bratislave:

- na Osadnej ulici v Bratislave - od 9€ / mesiac
- na Vyšehradskej ulici v Bratislave - od 11€ / mesiac
- v komplexe Vienna gate, Kopčianska ulica v Bratislave - od 14€ / mesiac
- v kancelárskom komplexe na Klincovej ulici v Bratislave - od 14€ / mesiac
- v historickom centre Bratislavy na Konventnej ulici v Bratislave - od 14€ / mesiac
- v centre Bratislavy na Michalskej ulici v Bratislave - od 26€ / mesiac


Ako adresu sídla spoločnosti budete úvadzať jednu z našich adries, čím ušetríte prostriedky za prenájom vlastnej kancelárie. My zabezpečíme označenie sídla Vašej spoločnosti ako aj zriadenie poštovej schránky a preberanie a preposielanie pošty.

Garancia registračného sídla firmy na naších adresách

Sídlo firmy poskytujeme vo vlastných nehnuteľnostiach. Z tohoto dôvodu Vám vieme garantovať dlhodobé poskytovanie našich služieb bez rizika.


Registračné sídlo najviac využívajú mimo-bratislavskí a zahraniční podnikatelia, ktorí sa takto snažia prezentovať ako spoločnosť s bratislavským sídlom. Veľa našich zákazníkov aj reálne býva v Bratislave avšak tu nevlastnia žiadnu nehnuteľnosť, kde by si mohli zriadiť sídlo firmy.

Najčastejšie dôvody prečo využívať registračné sídlo v Bratislave sú:

 • podnikateľ žije v Bratislave avšak nemá vlastnú nehnuteľnosť, kde by si mohol zriadiť sídlo firmy
 • šetrenie nákladov za vlastné kancelárske priestory, ktoré mnoho firiem reálne nepotrebuje
 • vyššia prestíž oproti sídlu niekde na dedine
 • podnikateľ nechce mať sídlo firmy na svojej domácej adrese
 • preberanie zásielok aj vo vašej neprítomnosti (napr. dovolenky, pobytu v zahraniči) a informovanie o zásielke emailom
 • výrazne menšia šanca na daňovú kontrolu, ako v iných mestách


Pri zakladaní každej spoločnosti je potrebné udať adresu sídla spoločnosti, ktorá sa zapisuje do Obchodného registra. Ak vlastníte vy, alebo Váš príbuzný adresu, kde je možné umiestniť sídlo spoloočnosti nie je to problém.

Na niekoľkých našich adresách získate okrem sídla spoločnosti aj možnosť prenajať si zasadacie priestory, ktoré môžete využiť na zorganizovanie pracovných stretnutí s Vašimi klientmi, organizovanie valných zhromaždení, seminárov a školení, alebo v prípade kontroly daňového úradu a pod.

Ako si vybrať pre podnikanie dobré sídlo

Začiatok podnikania prináša so sebou nutnosť splniť viaceré požiadavky zákona č. 513/1991 Zb. Obchodného zákonníka. Patrí medzi ne aj potreba zvoliť sídlo podnikania, ktoré uvediete pri zápise do Obchodného alebo Živnostenského registra. Viete však, aké máte možnosti pri jeho zriadení?

Je ich niekoľko, a my si o tých najlepších teraz niečo málo povieme. Byť v obraze má v dnešnej dobe obrovský zmysel, pretože vďaka tomu veľmi dobre vyniknete medzi konkurenciou.

V byte alebo dome

Jednou z možností je uviesť ako sídlo podnikania byt alebo dom, ktorý zároveň slúži na bývanie. Zákon takéto riešenie umožňuje. Začínajúci podnikatelia si ho často zvolia pre jeho finančnú nenáročnosť. Avšak, ak budete ako sídlo firmy používať miesto, kde zároveň bývate, musíte vopred počítať aj s niekoľkými nevýhodami.

Najväčšou nevýhodou je prepojenie súkromného a pracovného života. Do schránky vám bude chodiť súkromná aj firemná pošta. Návšteva obchodných partnerov u vás doma môže tiež pôsobiť rušivo. Toto riešenie okrem toho nepôsobí profesionálne a zhoršuje váš image v ich očiach klientov.

Vlastná nehnuteľnosť

Ak vlastníte nehnuteľnosť, ktorú môžete využívať len na podnikanie, vyššie uvedené nevýhody odpadajú. Prevádzka vlastných priestorov však môže byť v istých prípadoch nerentabilná. Vopred preto zvážte, ako často budete priestory využívať. Cenník sídla firmy bude z tohto pohľadu pre vás vždy výhodnejší.

Prenajaté priestory

Prenájom priestorov pripadá do úvahy, ak potrebujete mať k dispozícii kancelárske priestory každý deň. Výhodou prenájmu je, že sa nemusíte starať o budovu. Všetky potrebné opravy a údržbu má na starosti prenajímateľ.

Nevýhodou tohto riešenia je výška nájomného. Tá môže byť najmä vo väčších mestách zbytočne vysokým nákladom. Nebudete tiež môcť vykonávať žiadne podstatnejšie zmeny v prenajatých priestoroch bez súhlasu majiteľa. Pri prenájme okrem toho nezískate ani stabilnú adresu. V prípade sťahovania budete musieť meniť aj sídlo firmy.

Registračné sídlo firmy

Ak nechcete mať sídlo podnikania doma, nemáte vlastné priestory a prenájom je pre vás nevýhodný, existuje ešte jedno riešenie. Môžete si prenajať virtuálne sídlo firmy.


Registračné sídlo firmy v sebe spája viacero výhod. Jeho prenájmom získate:
 • Sídlo firmy na lukratívnej adrese — registračné sídlo sa prenajíma v kancelárskych alebo obchodných budovách často v širšom centre mesta.
 • Úsporu nákladov na prenájom.
 • Kancelárske priestory na obchodné stretnutia — v prípade potreby môžete na svoje stretnutia využiť priestory na adrese svojho sídla.
 • Ako sídlo firmy si môžete vybrať aj adresu v inom meste
 • Súčasťou prenájmu je príjem a preposielanie pošty alebo iné doplnkové služby.


Využiť túto výhodnú ponuku nie je vôbec náročné a nemusíte mať pre jej získanie ani žiadne konexie. Na všetko dôležité čo Vás zaujíma sa nás môžete spýtať.